Vítězové mezinárodního mistrovství v turistickém závodu v Mikulášovicích obdrží nože firmy Mikov

9. září 2015

Vítězové všech kategorií Mezinárodního mistrovství v turistickém závodě, které proběhne v sobotu 12. září v Mikulášovicích, obdrží jako cenu nože od místní nožířské firmy Mikov. 

Záštitu nad mistrovstvím letos převzali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Turistický závod je terénní běh v délce od 2 do 6 kilometrů. Jeho trať je značena fáborky a závodníky na ní čeká celá řada kontrolních stanovišť, kde plní zadané úkoly jako je například stavba stanu, určování dřev nebo přechod lanové lávky.

„Protože nože Mikov jsou tradičním vybavením turistů, je přirozené, že tuto akci velmi rádi podporujeme," řekl Miloš Pařík, generální ředitel firmy Mikov.

Start závodu je v sobotu 12. září v 9:30 na fotbalovém stadionu v Mikulášovicích. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen pak bude ve 14:30 na náměstí. Mistrovství doprovodí i další programy, jako je hasičská fontána, ohňostroj nebo taneční zábava. 

Firma Mikov je dlouhodobým partnerem kulturních a sportovních aktivit města Mikulášovice. Ke kulturnímu klimatu obce přispívá i provozováním Muzea nožířské tradice, které se nachází v areálu firmy nebo pořádáním každoročních Nožířských slavností.

Více informací o turistickém závodu najdete na webových stránkách Turistického oddílu Mikulášovice www.mikulasovice.com . Informace o Muzeu nožířské tradice jsou na www.munotr.cz.