Mikov uvede na Designbloku novou kolekci nožů „pocket

22. října 2015

Na pražské výstavě Design blok představí Mikov novou kolekci kapesních zavíracích nožů nazvanou „pocket". Kolekce je výsledkem dlouhodobé spolupráce a vývoje firmy Mikov s designérským studiem Olgoj Chorchoj a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou. Autory designu jsou výtvarníci Michal Froněk a Jan Němeček.

„Cílem spolupráce bylo vytvořit nůž, který by oslovil doposud trochu opomíjenou skupinu zákazníků. Lidi, kteří mají rádi kvalitní a praktické výrobky, ale zároveň chtějí, aby věci, které denně používají, splňovaly i vysoké estetické nároky," řekl Miloš Pařík, generální ředitel firmy Mikov.

Nůž „pocket" se vyrábí ve třech velikostech – miniaturní (M), střední (S) a velké (L). Je vyroben z kvalitních materiálů a při výrobě Mikov klade důraz na precizní zpracování i těch nejmenších detailů.

„Pocket jsem navrhl i pro sebe," řekl designér Michal Froněk. „Prošel jsem celou řadu těch nejlepších nožířství v Evropě, ale nikde nebyl nůž, který by splňoval moje nároky - čistotu tvarů, pevnost, odolnost a přesnost zpracování. Nůž, který se nemusím rozpakovat použít kdykoliv a který není společensky neúnosný ani tehdy, když ho ze své kabelky vytáhne dáma."

Firma Mikov uvede kolekci nožů „pocket" do prodeje okamžitě po její evropské premiéře na  Designbloku. Zámořským zákazníkům pak bude nůž představen o týden později na největším asijském festivalu Design week v Tokiu, kde letos bude Mikov vystavovat jako jediný zástupce českého průmyslu.

„Spolupráce s firmou Mikov je pro náš ateliér velmi důležitá. Naši studenti se díky ní mohou setkat s praxí tradiční firmy a přesvědčit se, že po všech stránkách kvalitní výrobky lze vyrábět i v České republice. Propojení řemeslné zkušenosti a zručnosti nožířů Mikova s novými pohledy mladých designérů tak přinesou ještě mnohé ovoce," řekl Jan Němeček, spoluautor návrhu nože.

Zájemci si mohou nože prohlédnut během výstavy Designblok na stánku firmy Mikov. Vedle toho pak ještě exkluzivně v prostorách 360° Lounge Baru pražského „fusion hotelu" na Panské ulici. Nože je možné si objednat v internetovém obchodě na www.mikov.cz.

Designblok je nejvýznamnější přehlídkou designu ve střední Evropě. Uskuteční se od 22. do 27. října 2015 v Průmyslovém paláci v Praze. V letošním roce přivítá historicky nejvyšší počet vystavujících designé z celého světa. Více informací na www.designblok.cz a www.mikov.cz.