Každý nůž Mikov má své jméno

22. února 2017

Mikov začátkem roku 2017 dokončil dlouhodobý projekt, jehož cílem bylo najít pro každý vyráběný nůž vhodné obchodní jméno.

„Historicky byly v rámci firmy všechny nože popisovány kódem z písmen a čísel, což nebylo pro zákazníky přehledné. Navíc jsme byli přesvědčeni, že nůž svým tvarem a zpracováním také vyjadřuje emoce, což jméno podtrhne mnohem lépe než kód," řekl Miloš Pařík, generální ředitel firmy.

Některé nože svá jména získaly již před desítkami let. Rybičce ho přinesl její tvar, UTON je původně armádní zkratka pro útočný nůž, Fixir byla tradiční firemní předzdívka nože pro myslivce.

„Dalším nožům jsme ale museli jména stanovit. Pevný lovecký nůž Les ho například dostal na základě návrhu fanoušků na Facebooku, další jména vznikala při debatách obchodního a marketingového oddělení," pokračoval Pařík.

Proces pojmenování nožů trval několik let. Snahou firmy totiž nebylo nože pouze nějak nazvat, ale pojmenování mělo být zároveň jejich určitou charakteristikou a souviset s účelem, ke kterému byly navrženy.

„Součástí vývoje každého nového nože je nyní proto vedle projektu a konstrukčního řešení i důkladná debata o jeho pojmenování," uzavřel Pařík.

Jména nožů, která již vstoupila do povědomí veřejnosti, jsou vedle již zmíněných například záchranářský nůž Rescue, vyhazovací Predator nebo novinky List a Pocket z řady Progress.

Všechna jména vyráběných nožů najdete na webových stránkách firmy www.mikov.cz.