Mikov představí na veletrhu IWA OutdoorClassic nový zavírací nůž Elipt

28. února 2017

Expozice největšího českého výrobce nožů Mikov bude letos na veletrhu IWA OutodoorClassic v Norimberku zaměřena především na prezentaci novinek - vyhazovacích nožů Predator z oceli N690 v provedení stonewash a blackout a prototypu nového zavíracího nože Elipt.

"Nůž Elipt patří do řady nožů Progress. Jeho design vychází z konceptu prvního nože tohoto typu, kterým byl nůž List. Je vybaven pojistkou framelock, hliníkovými střenkami a čepelí z oceli 12C27 Sandvik. Navržen je tak, aby byl konkurenceschopný designem, použitými materiály i cenou," řekl Petr Balej, obchodní ředitel firmy Mikov. 

Mikov uvažuje s uvedením nože Elipt do distribuce koncem roku 2017 za předpokladu, že o něj trh projeví dostatečný zájem. 

Vedle novinek pak budou na stánku firmy k vidění jak nože klasické - lovecké, outdoorové nebo zavírací, tak i z nové řady Progress - kam patří List, Patron nebo držitel řady designových ocenění Pocket.

Mikov se výstavy IWA OutdoorClassic účastní po roční přestávce. Expozici firmy můžete navštívit od pátku 3. března do pondělí 6. března na stánku 529 v hale číslo 5.