Přestřižení pásky odstartovalo provoz obnoveného muzea nožů v Mikulášovicích

4. srpna 2017

Muzeum nožířské tradice zahájilo 1. srpna 2017 naplno svůj provoz. Expozice se nachází v prvním poschodí nově zrekonstruovaného Městského informačního střediska v Mikulášovicích.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout nože a výrobky kancelářské techniky, které v průběhu uplynulých desetiletí vznikaly v místních továrnách.

Jak při slavnostním otevření muzea slíbil ředitel Mikova Karel Ježek, jedná se teprve o začátek toho, co firma ve spolupráci s městem připravuje. Muzeum bude především postupně doplňováno o nové historické informace tak, aby co nejdříve nabídlo kompletní dějiny místního nožířství. Již dnes je zde nově k vidění i dokument o národním podniku Mikov, který byl natočen v polovině sedmdesátých let minulého století.

V příštích měsících do muzea přibudou i historické nožířské stroje a chystají se exponáty, které zájemcům umožní vyzkoušet si některé z profesí nožířského řemesla.

Muzeum nožířské tradice je tedy dalším turistickým magnetem Mikulášovic. Podle plánů starostky Miluše Trojanové se s ním do budoucna počítá jako s výchozím bodem zamýšlené turistické stezky po místních pamětihodnostech.

Pokud tady zahájíte svůj výlet do Mikulášovic, můžete se odsud vydat třeba na rozhlednu Tanečnice, a na cestu se vybavit v podnikové prodejně Mikova třeba některým z oblíbených turistických nožů.