Mikov bude od září používat nové logo

31. srpna 2017

 Od 1. září 2017 budou výrobky a materiály Mikova označeny novým logem. Klasický ovál s nápisem „Mikov" v něm doplní text „since 1794". Tímto dnem Mikov přestane používat starší loga šermíře nebo lvíčka s nápisem „Czech republic".

„Změnu jsme přijali proto, že jsme chtěli sjednotit označení našich výrobků, používat jednoduché logo a zároveň odkázat na staletou tradici nožířské výroby, jejíž jsme pokračovateli," řekl obchodní ředitel Mikova Petr Balej.

 Svůj charakteristický potisk si však z historických důvodů některé nože ponechají, například Venado nebo Lovu zdar.

 „Změna samozřejmě neznamená, že od září již na trhu nebudou výrobky se staršími logy. Jak naši prodejci, tak i Mikov samotný, mají ještě některé nože s tímto označením na skladě, a je samozřejmě nutné je doprodat. Může to tak být třeba výzva pro některé sběratele," dodal Petr Balej.

 Firma Mikov je tradičním výrobcem nožů a kancelářské techniky, v čemž navazuje na staletou tradici této produkce v oblasti Českého Švýcarska, kde Mikulášovice leží.

 Mezi nejznámější výrobky značky patří nejrozšířenější nožík v České republice Rybička, vyhazovací nůž Predator, oblíbený moderní nůž List nebo řadou cen za design ohodnocená série nožů Pocket.