Firmy Mikov a Conmetron se sloučily

27. září 2017

Integrace firem Mikov a Conmetron, která začala na jaře roku 2017, kdy Mikov byl zakoupen Conmetronem, dospěla do finále, a na českém trhu již působit pouze firma Mikov s.r.o.

„Fúze přinese lepší produktivitu výroby, zkvalitní se firemní logistika a zefektivní se obchodní i ekonomický úsek. Pozitivní dopady to bude mít hlavně pro naše obchodní partnery a zákazníky," řekl ředitel Mikova Karel Ježek. 

Areál Conmetronu, který se nachází v Lipové, nyní bude sloužit především pro skladování a expedici, zatímco v Mikulášovicích bude soustředěna zásadní výroba, obchod a technický úsek. Sloučení firem však neznamená pouhé přestěhování provozů, ale především propojení vnitřních administrativních systémů a zefektivnění řízení firmy.

„Celý proces jsme dlouho pečlivě plánovali tak, aby neohrožoval výrobu ani expedici. Nyní, když jsme dokončili administrativní část fúze, začínáme s fyzickým stěhováním tak, aby všechny provozy a sklady byly na nových místech plně funkčí do konce roku 2017," dodal Karel Ježek. 

Firma Mikov je i po sloučení s Conmetronem stále největším českým výrobcem sportovních, loveckých, outdoorových a pracovních nožů. Zároveň od Conmetronu , přebírá štafetu největšího českého výrobce kancelářských a průmyslových spojovačů a drobné kancelářské techniky vyráběné pod značkou RON. Pokračuje tak nejen ve staleté tradici této výroby v kraji Českosaského Švýcarska, ale také v rozvoji více než šedesátileté historii značky Mikov, kterou výroba nožů a kancelářské techniky proslavila po celém světě. Mezi nejznámnější výrobky značky patří především kultovní Rybička, armádní nůž UTON, legendární vyhazovací nůž Predator nebo velmi oblíbený moderní nůž List.