Mikov získal právo používat značku kvality ŽIVOTNOST PLUS

6. prosince 2017

 Sdružení Českých spotřebitelů udělilo Mikovu licenci na používání značky kvality ŽIVOTNOST PLUS, kterou Mikov může používat pro svoje nožířské výrobky.

Značka ŽIVOTNOST PLUS je přiznávána výrobkům, pro které výrobce deklaruje životnost přiměřenou reálným očekáváním spotřebitele.

Mikov tuto značku získal proto, že ke svým nožům poskytuje standardně sedmiletou záruku, což je o pět let déle, než je ze zákona povinen.

Životnost výrobků je aktuální téma, které se kromě spokojenosti zákazníků dotýká i ekologie a nakládání s odpady. I proto se jím v současné době zabývá Evropský parlament.  

Téma ekologie a ochrany životního prostředí je firmě blízké. V roce 2015 například odmítla využívat pro své výrobky i legálně dováženou slonovinu, a k podobnému kroku vyzvala ostatní české výrobce, kteří se slonovinou pracují.

Mikov je tradičním českým výrobce nožířského zboží a kancelářské techniky. Mezi jeho nejznámější nože patří například Rybička, vyhazovací nůž Predator nebo lovecký nůž Fixir. Kancelářskou techniku dodává na český i zahraniční trh pod značkou RON.