Mikov začal používat balíček G Suite od firmy Google

18. října 2017

 Společnost Mikov začala využívat kancelářské řešení G Suite od firmy Google. Jedná se o další ze systémových změn, ke které došlo po spojení s firmou Conmetron.

Mikov se tak připojil k celé řadě společností, které G Suite využívají. V Česku mezi ně patří například výrobce nealkoholických nápojů Kofola nebo vydavatel inzertních novin Annonce.

 „Podle mých zkušeností ve firmě Conmetron, kde jsme ho s úspěchem používali, je G Suite přínosem jak pro vnitropodnikovou komunikaci, tak i pro komunikaci se zákazníky a dodavateli," řekl ředitel Mikova Karel Ježek.

 G Suite nabízí vedle cloudového úložiště souborů také kancelářské aplikace, emailového klienta Gmail a kalendář. Společnost Google balíček navrhla tak, že jeho využívání není závislé na konkrétním typu počítače nebo mobilního telefonu koncového uživatele.

 „Výhody balíčku G Suite jsou samozřejmě spolehlivost, vynikající antispamový filtr pro poštu a také velmi příznivá cena za služby, které nabízí," dodal Karel Ježek.

 Implementaci řešení G Suite, včetně proškolení zaměstnanců, pro Mikov provedl IT specialista Radek Andrš, se kterým firma Conmetron dlouhodobě spolupracuje .

 Firma Mikov je největším českým výrobce nožů, průmyslových spojovačů a hřebíkovačů. Mezi jeho nejznámnější nožířské výrobky patří například vyhazovací nůž Predator, legendární Rybička nebo lovecký nůž Fixir. Mikov také získal řadu designových cen za sadu luxusních zavíracích nožů Pocket.