Firma Mikov podpořila Cenu Michala Velíška

13. listopadu 2017

 Dostali jsme možnost stát se partnery letošního ročníku Ceny Michala Velíška a obdarovat pět chlapců, kteří byli nominování za svou statečnost. Byla to pro nás spíše čest a pocta, než abychom to vnímali jako nějaký sponzorský dar," řekl ředitel Mikova Karel Ježek.

Kvalitní zavírací nože, které nominovaní chlapci od firmy dostali, jsou praktickým dárkem, který jim bude připomínat, že nezůstali lhostejní, když druzí lidé potřebovali pomoc.

Nože například získali dva žáci deváté třídy z Českých Budějovic, kteří při cestě do školy vylovili ze zamrzlé Vltavy u Lučního jezu topícího se pána i se psem, a oběma tak zachránili život.  Dalším obdarovaným byl chlapec, který nezaváhal a poskytl první pomoc svému dědečkovi poté, co náhle upadl do bezvědomí.

„Jsme česká firma, která se snaží podporovat všechny dobré tradice, které se u nás rozvíjejí. Oceňování statečnosti a obětavosti při pomoci potřebným samozřejmě patří k těm tradicím nejlepším," dodal Karel Ježek.

Firma Mikov sídlí v takzvaném Českosaském Švýcarsku a je největším českým výrobcem nožů a drobné kancelářské techniky. Produkty z Mikova oceňují zákazníci nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Cenu Michala Velíška uděluje každoročně nadace ADRA a televize Nova za mimořádné projevy občanské statečnosti a odvahy. Cena nese jméno střihače televize Nova, který byl zavražděn, když se zastal napadené ženy.