Výstavu Mikova v Senátu návštěvníci hodnotí pozitivně

14. února 2018

Výstava „Česká tradice - příběh nožů Mikov aneb od Rybičky k Predatoru" ve výstavní síni Senátu pokračuje až do 25. února 2018.

„Výstava se mi moc líbila. Vzpomněla jsem si na své dětství, Rybičku jsem měla také," uvedla v knize hostů jedna z návštěvnic, která se podepsala jako babička Zdenka z Proseka. Zastupuje tak největší skupinu těch, kteří mají Mikov a Rybičku spojené s nostalgickými vzpomínkami na dětství.

Navzdory tomu však výstava není pouhým retrospektivním ohlédnutím za slavnou minulostí největší nožířské firmy v Česku. Vystavené nože z řady Progress, inovované vyhazovací nože Predator a studie nožů dokládající spolupráci firmy s ateliérem užitého designu pražské UMPRUM potvrzují, že tradice Mikova je pevným základem, ze kterého vyrůstá moderní a inovativní nožířská firma.

Výstava, kterou zaštítil senátor Zbyněk Linhart, vedle nožů ukazuje i výrobky kancelářského zboží a spojovače. Ty pod značkou RON také patří k produktům Mikova, a firma je vyváží do celého světa.

Firma Mikov sídlí v Mikulášovicích na Děčínsku, které leží v srdci takzvaného Českého Švýcarska. Po skončení výstavy v Senátu budou i nadále všechny exponáty vystaveny  v Muzeu nožířské tradice. Muzeum Mikov v Mikulášovicích provozuje už od roku 2012 a v loňském roce ho otevřel v nových prostorách v centru města. Více informací o muzeu najdete na www.munotr.cz.