Rescue není jen pro profesionální záchranáře

21. srpna 2019

Když jsme vyvíjeli záchranářský nůž Rescue, spolupracovali jsme s profesionálními hasiči a vše se snažli přizpůsobit jejich požadavkům. Zejména proto byl nůž postaven na principu oblíbeného vyhazovacího nože Predator - aby se dal jednoduše a jednou rukou otevřít i v rukavici.

Rescue se žlutou střenkou a typickým červeným nápisem se od té doby stal pomocníkem mnoha hasičů, záchranářů i policistů. Na výběr jsou celkem čtyři varianty. Ta nejjednodušší má pouze vyhazovací speciální čepel na přeřezávání bezpečnosttních pásů nebo požárních hadic, další jsou pak vybaveny i běžnou čepelí nebo nástroji na řezání a rozbíjení skla a univerzálním klíčem na otevírání rozvodných skříní.

I když jsme nůž od počátku směřovali předně k profesionálům, zkušenosti ukázaly, že pro něj najdeme využití i my, ostatní. Nejčastěji samozřejmě v osobním autě, kde slouží jako rychlá pomoc v případě nehody a potřeby vyproštění osob ze zdemolovaného automobilu. Ale možností je samozřejmě mnohem víc. Zatím tou nejvíce kuriozní bylo, když Rescue sloužil jako skvělý pomocník při řezání podlahových krytin. 

Za více než deset let, co je Rescue na trhu, prošel řadou odborných recenzí a testů, ve kterých obstál. Vážíme si toho a těší nás to. Ale za ještě důležitější považujeme, když slyšíme přímou zpětnou vazbu od hasičů a záchranářů, kterým se osvědčil v praxi při konkrétní záchraně lidských životů.