Nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel při návštěvě Mikovu ocenil zapojení firmy do podpory Vojenského fondu solidarity

23. února 2023

Historicky první prezidentská návštěva firmy Mikov, která se uskutečnila v rámci cesty zvoleného prezidenta Petra Pavla po Ústeckém kraji, byla příležitostí seznámit budoucí hlavu státu jak s výrobním programem největší české nožířské firmy, tak i s výzvami, kterým průmysl ve Šluknovském výběžku čelí.

„I když naše firma samozřejmě vyrábí veškerý nožířský sortiment, největší zájem pan generál projevil o nože a chladné zbraně spojené s armádou,“ řekl  ředitel komunikace firmy Bedřich Jetelina. „Na prvním místě to byl výsadkářský nůž UTON, který patřil do jeho výzbroje ještě jako velitele čety, ale samozřejmě i armádní vojenské šavle a nože z Projektu válečný veterán věnované zahraničním armádním misím.“ 

Po seznámení se sortimentem firmy Petr Pavel ocenil, že firma právě z Projektu válečný veterán na Vojenský fond solidarity, u jehož zrodu osobně stál, již získala přes 350 000 Kč. Potvrzuje se tak podle něho životaschopnost a smysluplnost pomoci lidem, kteří při službě vlasti ztratili své nejbližší nebo nebo při ní osobně přišli o zdraví. 

Prezident Petr Pavel v Mikovu

Při prohlídce provozu Mikova si pak Petr Pavel prohlédl lisování a broušení čepelí nožů Predator a Rybička, průběžnou kalící pec a nástrojárnu, na jejichž obráběcích centrech se vedle nožů Pocket vyrábí i součásti bodáku pro automatickou pušku BREN 2, který Mikov vyrábí v licenci firmy Colt CZ Group. 

Prezident Petr Pavel v Mikovu

Po prohlídce firmy a společné fotografii se zaměstnanci pak Petr Pavel odjel na setkání s občany do České Kamenice.