Švédsko - země na severu, kde nás můžete potkat

24. dubna 2019

Země ležící na Skandinávském poloostrově má za sebou bohatou historii. A dokonce bylo období, kdy se její historie protnula s tou naší - to když v období třicetileté války švédská vojska (neúspěšně) obléhala Prahu a Brno. Ovšem to už je minulost.

Dnes je Švédsko prosperující demokratickou zemí, které se nemusíme obávat, protože dlouhodobě zastává politickou neutralitu. I když leží na severu, tak díky Golfskému proudu tam nepanují ani třeskuté zimy. Neplatí to však o úplném severu země, kde v létě narazíta na nekončící polární den a v zimě naopak na polární noc.

Švédsko je zemí krásnou, a možná by se mohla letos v létě stát cílem vaší dovolené. Třeba rádi prozkoumáte, kde žil slavný režisér Ingmar Bergman, odkud pocházela slavná popová skupina ABBA nebo kde je centrála oblíbeného nábytkářkého obchodu IKEA.

K dovolené ve Švédsku ale především patří toulky přírodou, která je zde mimořádně krásná. No a k toukám přírodou zase patří pořádné turistické vybavení, včetně nože.  

Jsme rádi, že jak Švédové, tak i turisté, si zde mohou naše nože bez problémů koupit  - konrétně ve všech prodejnách řetězce Hornbach. Vybrat si zde každý může mezi zavíracími noži Stovka, loveckými Fixiry, Praktiky nebo řemeslnickými noži.

No a samozřejmě - nechybí ani Rybička.