Kostka má ostrý start

20. února 2023

Každý designér a výrobce nožů touží po tom, aby když se rozhodne na trh uvést nový výrobek, byl to nůž elegantní, zajímavý, praktický, a zároveň originální. U naší novinky Kostka, která na první pohled vypadá i jako hlavolam, se to podařilo.

Víme, že konstrukce nože vychází z modelu, který byl na trhu již před léty. Přesto však jeho vývoj musel začít úplně od začátku a po cestě k hotové Kostce se bylo třeba postavit celé řadě složitých technických výzev.

Výsledkem je malý nožík, který plnohodnotně zvládne vše, co od nože jeho velikosti očekáváme. Zajímavý způsob otevírání, dobrá kvalita nerezové oceli a netradiční elegantní tvar - to je kombinace, která budí zájem všude, kde nůž představíme. Překvapivě i tam, kde bychom to úplně nečekali. 

Když jsme Kostku, snad jen jako drobnou zajímavost, letos v lednu vzali na výstavu outdoorových a vojenských nožů Shot Show 2023 do Las Vegas, zájem o ni se vyrovnal zájmu o Predatory, UTONy, Repetitory a Stormy z Projektu válečný veterán. Konkurovat mohla dokonce i bodáku na útočnou pušku BREN2, který vyrábíme v licenci Colt CZ Group. Její cesta na trh v USA tak byla přímočará, krátká a úspěšná. Obchodníci již závazně objednali a v kapsách a kabelkách ji už v brzy budou spokojeně nosit první američtí majitelé a majitelky. 

Kostka proto právem patří do skupiny našich nožů, které jsou koncipované zároveň jako jisté módní doplňky. Hned na startu si mezi noži ze sady Pocket, designovými Rybičkami a krystaly zdobenými noži Stovka získala čestné místo. A protože ostrý start v jejím případě určitě neznamená start přepálený, přejeme jí  dlouhý a úspěšný pobyt na českém i světovém trhu.