Edice Válečný veterán pokračuje nožem Storm

19. listopadu 2020

Ne každý z nás může aktivně psát historii. Ale úplně každý si však můžeme významné historické milníky připomínat a inspirovat se jimi. My tak činíme právě nyní zahájením prodeje číslované řady nože Storm z edice Válečný veterán, který odkazuje na první zahraniční misi Československé armády v roce 1991.

Bylo to 17. ledna 1991, když se spojenecká vojska vydala do válečného konfliktu, který měl jediný cíl - osvobodit Kuvajt obsazený iráckými vojsky. V řadách koaličních jednotek tehdy působila i československá protichemická jednotka. Celá vojenská operace nesla jméno Pouštní bouře (anglicky Desert Storm), což se promítlo i do názvu nože.

Nůž Storm navržený vojenským designérem nožů majorem Romanem Hippíkem vychází z konstrukce historicky prověřeného vojenského nože UTON, který měli naši vojáci tehdy u sebe. Svým tvarem zároveň odkazuje na americké “neviditelné” bombardéry Stealth, které byly tehdy poprvé bojově nasazeny. A zejména, protože patří do edice nožů Válečný veterán, bude z každého prodaného nože věnováno 300 Kč na Vojenský fond solidarity. 

Nůž nese všechny znaky, které k moderním nožům patří. Je vytvořen z kvalitní nerezové oceli N690, na povrchu je opatřen speciálním vysoce odolným povlakem DLC  a je vybaven praktickým pouzdrem, které umožní jeho bezpečné přenášení i rychlé použití. 

Prvních sto kusů nože Storm bude k dispozici 14. prosince. Objednat si ho můžete zde.