Zájem o tankistický nůž Taurus předčil očekávání

2. listopadu 2020

Tankistický nůž Taurus, který Mikov uvedl na trh ve státní svátek 28. října 2020, patří od té doby k nejvíce objednávaným položkám. První kusy bude firma expedovat již na začátku prosince.

„Nabídka zážitkové jízdy v tanku pro prvních 20 zájemců byla vyčerpána již v den zveřejnění. Všichni kteří se do této skupiny zákazníků dostali, mohou od nás v nejbližších dnech čekat informace, jak a kde budou moci bonusu využít,“ řekl Martin David, obchodní ředitel firmy.

Nůž, který byl vyroben ve spolupráci s velením tankového praporu na základě návrhu Romana Hippíka, svou konstrukcí odkazuje k tankovým vojskům. Na trh byl uveden ve dvou sériích. Série T0 je určena výhradně pro příslušníky 73. tankového praporu, série T1 pak pro širokou veřejnost.

Taurus je vyroben z nožířské oceli N690 a je opatřen speciálním povlakem DLC. Ten je nejen naprosto otěruvzdorný, protože se využívá k ochraně těch nejvíce namáhaných strojních součástí, ale jeho černá barva také brání odleskům čepele.

“Velmi si vážíme spolupráce s autorem návrhu Romanem Hippíkem a těšíme se na to, že ještě na podzim uvedeme další nůž podle jeho návrhu. Bude mít jméno Storm a bude připomínkou první zahraniční mise tehdy Československé armády v Perském zálivu. Každý, kdo si Storm zakoupí, zároveň přispěje 300 Kč na konto Vojenského fondu solidarity,“ uzavřel Martin David.

Ryze česká firma Mikov se sídlem v Mikulášovicích v srdci tzv Českého Švýcarska, je největším českým výrobcem nožířského zboží, kancelářské techniky, průmyslových hřebíkovaček a spojovačů. Do skupiny Mikov rovněž patří tradiční výrobce ručního nářadí Narex Bystřice.