Mikov v roce 2018 potěšil sběratele vydáním limitovaných edic nože UTON, dopisového nože a Rybičky pro Nespresso

28. prosince 2018

Končící rok stého výročí založení Československa si firma připomněla několika limitovanými edicemi nožů, jejichž uvedení na trh vzbudilo pozornost.

Přesně v den výročí vzniku státu byla vydána edice sta kusů vojenského nože UTON, která byla rozebrána do 45 minut po vyhlášení. Již dva měsíce po vydání lze zodpovědně prohlásit, že sběratelská hodnota těchto nožů několikanásobně převyšuje pořizovací cenu. Nůž s číslem 001 pak byl vydražen za částku 50 000 Kč ve prospěch Nadace policistů a hasičů.

Druhou limitovanou sérií inspirovanou rokem 1918 je dopisový nůž vydaný ke 100. výročí vydání první Československé známky. Dopisový nůž v sobě spojuje obě průmyslové tradice výroby ve Šluknovském výběžku - nožířské i drobné kancelářské techniky.

A konečně sběratele potěšila i limitovaná edice nového designu nože Rybička, kterou firma exkluzivně vyrobila pro značku Nespresso.

Mikov vedle těchto limitovaných edicí pokračoval ve výrobě standardního nožířského sortimentu. Mezi nejžádanější nože tradičně patřila Rybička, vyhazovací nůž Predator, lovecký nůž Fixir a vojenský UTON.

Pro firmu Mikov byl rok 2018 prvním kompletním rokem poté, co došlo k jeho spojení s firmou Conmetron a rozšíření tradiční nožířské výroby i o drobnou kancelářskou techniku a průmyslové spojovače a hřebíkovače.