Taurus je náš dárek k narozeninám republiky

28. října 2020

Státní svátek 28. října jsou vlastně narozeniny naší republiky - letos již úctyhodné, sto druhé. Proto chceme naší republice pogratulovat vydáním nového armádního nože pro tankisty - Taurus. Narozeniny se totiž sluší připomenout, i když je dnes doba složitá a k žádným oslavám se nemůžeme sejít.

Nůž vznikl tak, že velení tankového praporu Armády České republiky si přálo mít vlastní typ nože, který by byl pro ně typický. Ve spolupráci s autorem bojových nožů Romanem Hippíkem a techniky naší firmy se tak zrodil unikátní nůž s nadčasovými parametry a nezaměnitelnýmm designem, který bude každý majitel s hrdostí u sebe nosit. 

Spojení s tankovými vojsky najdeme i v jeho provedení. Do šestihranu obrobené střenky symbolizují čep tankového pásu a přední část držadla pak přední blatník tanku při pohledu z boku.

K dispozici jsou dvě verze. Verze T0 je určena výhradně pro příslušníky tankového praporu, verze T1 je pak pro širokou veřejnost. Rozdíl mezi oběma verzemi je jednak ve znaku tankového praporu na zadním kování a pak také v materiálu, ze kterého je kování vyrobeno. Verze T0 ho má totiž ze speciální oceli určené k výrobě čepů spojující tankové pásy. 

Co obě verze naopak spojuje, je použitá ocel čepele (N690 kalená na tvrdost 58-60 HRc), speciální povlak DLC i možnost nechat si na čepel vygravírovat libovolný nápis. 

Nůž verze T1 si můžete objednat okamžitě zde, první kusy budeme expedovat za cca 6 týdnů, takže pod vánočním stromečkem chybět nebudou. 

A ještě drobnost - prvních dvacet majitelů verze T1 od nás obdrží jako pozornost zážitkovou jízdu tankem.